Tırnak Batması

Ana Sayfa Tırnak Batması

Kabusa Dönüşmesin!

Tırnak Batması

Uzman El ve Ayak Bakım Merkezimiz, el ve ayak sağlığı konularında geniş bir uzmanlık alanına sahip olup, tırnak ve ayak mantarı, tırnak batması, çatlak topuk gibi 20 farklı branşta hizmet sunmaktayız.

Teknolojinin sürekli gelişimini ve podoloji alanındaki yenilikleri yakından takip ederek, kendimizi sürekli olarak ilerletmekteyiz. Danışanlarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini her geçen gün daha da artırmak için çalışıyoruz.

Uzman El ve Ayak Bakım Merkezi olarak uzman podologlarımızla birlikte son teknoloji ekipmanlarımızı da kullanarak, en iyi bakımı sunmayı hedefliyoruz.

Müşteri memnuniyeti ve sağlığı bizim önceliğimizdir.

 

Batık Tırnak Bakımı

Batık tırnak genel olarak çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle, genetik sorunlar sebebiyle veya yanlış ayakkabı kullanmak ve çeşitli durumlarla oluşabilen rahatsızlıklardan biri olarak bilinmektedir. Tırnak yatağının çok çeşitli durumlardan zarar görmesi ile oluşan bu sorun batık tırnak bakımı ile düzeltilebilmektedir. Batık tırnak bakımında yapılan uygulamalardan ilki titanyum tellerin kullanılmasıdır. Titanyum tel ile askıya alınacak tırnağın ortadan sıkıştırılıp kaldırma işlemi ile onarımı başlatılmaktadır. Bakım süreci alanında uzman kişi tarafından kontrol edilecek olup titanyum telin uygulandığı bölümlerde düzenli şekilde geliştirilmesi incelenecektir. Bu evrede tırnağın gelişim dengesine göre ilerleme sağlanacak olup gerektiğinde telin uygulanış kısımları da değiştirilmektedir.

Batık tırnak bakımı günümüzde hemen herkeste görülen tırnak sorunlarından biri olarak bilinmektedir. Genel bakımdan ayak yapısında kötü görünü oluşturan batıklar aynı zamanda şişlik oluşturmaktadır. Zamanla acımaya başlayan ve içe doğru uzayan batık tırnaklar doğru bakım şeklini gerektirmektedir. Bakım yöntemi beraberinde şeklini kaybeden tırnak yapısı da düzeltilebilmektedir. Bu uygulamada tırnak yapısına özel olarak yapılan titanyum teller kullanılmaktadır. Titanyum teller beraberinde tırnağın batmış tarafı kaldırılmaktadır. Bakım süreci kontrol altına alınma sonrasında gerekli tırnak düzenlemesi sağlanabilmektedir.

Tırnak Batması Neden Olur?

Tırnak batması neden olur sorgulamasına yönelik tırnak yatağının dengesiz genişlik durumundan kaynaklandığını belirtmek gerekir. Fakat genel sebepleri arasında tırnağın yanlış kesiliyor olması, yanlış ayakkabı kullanılması da görülebilmektedir. Ayrıca ayak tırnağının yaralanmış olması da tırnak batmasına sebebiyet verebilmektedir. Tırnak batması ise can yakıcı ağrı ve şişlik oluşturmaktadır. Tırnağı bir yere çarpmış olmak, altında kan toplanmış olması, çeşitli ve yanlış manikür uygulamaları beraberinde yeni tırnağın çıkmaya başlaması ile travma oluşabilmesi mümkündür. kavisli ayak yapısına sahip olan kişilerde de görülen bu durum genel olarak tırnak batmasını oluşturan durumlar arasındadır. Tırnak bakımı her kişiye yaptırılan kozmetik bir işlem değildir. Aksine zamanında rutin kontrol ve bakım gerektiren bakımlar olarak bilinir. Lifefoot.com adresinin çalışanları bu konuda gereken ayak bakımını yapabiliyor olup istenen ayak konforunu sağlayabilen adrestir.

Yarına Bırakmayın

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Uzman dokunuşlarıyla sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

0 +

Müşteri

0 +

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!