Diyabetik Ayak Bakımı

Ana Sayfa Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabetik ayaklar konusunda önemli rol oynayan konuların başında diyabetik ayak bakımı gelmektedir. Diyabetik ayak bakımı genel bakımdan diyabet hastalığı ile ilişkilendirilmiş olan bir durumdur. Ayakta oluşan his kaybı, şekil bozukluğu ile dikkat çekebilmektedir. Normalde damar tıkanıklığı olsa dahi ayakta yaraların oluşması görülmez. Fakat diyabetik ayak rahatsızlığı yaşayan kişilerde yara oluşmalarını ve yaraların açılmasını başlatan durumlar bulunmaktadır. kesik, çizik, travma, ayakkabının vurmuş olması yaranın oluşması için genel sebepler arasındadır. Diyabetik ayak bakımı yapılacak hastaların çıplak ayakla dolaşmaması gerekiyor olup her gün sabunlu ılık su ile ayaklarının yıkanması ve düzenli bakım yapılması gereklidir. Ayak parmaklarının arası temiz bir havlu ile hafifçe nemlendirme yöntemi ile kurulanmalı ve sonrasında diyabetik yaralara yönelik bakımı yapılmalıdır.

Diyabet Ayak Bakımı

Diyabet hastalarında zaman içinde görülen en baskın durumlardan biri de diyabet ayak sorunlarıdır. Diyabet ayak sorunları ise uzman kişiler tarafından rutin bir şekilde kontrol ve bakım yapılmasını gerektiren diyabet ayak bakımını öne çıkarmaktadır. Diyabet ayak bakımı nazikçe uygulanması gereken bakım şeklidir. Çünkü diyabet hastalarının deri yapısı oldukça gergindir. En ufak bir yanlış beraberinde kişinin uzun vadeli ayak sorunu yaşaması mümkündür. Diyabet ayak bakımında kişinin ayakları her akşam mutlaka ılık sabunlu su ile yıkanması gerekir. İyi bir şekilde yıkanma sonrası yumuşak havlu veya bez yardımı ile kurulanması gerekir. Parmak arasında nemli durum oluşmaması için kurulama şekli çok önemlidir. Tırnak kesimi yapılacağı zaman kişiye özel kullanılması gereken tırnak makası seçilmelidir.

Diyabetik Ayak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyabetik ayak bakımında dikkat edilmesi gerekenler hastanın rahat ve konforlu bir yaşam sürdürmesini sağlarken ayakta oluşan yaraların bakımı ile onarılmasına da yardımcı olmaktadır. Öncelikle günlük sabunlu ılık su ile yıkama- kurulama işlemi es geçilmemelidir. İkinci olarak kişinin çıplak ayakla dolaşmaması önemlidir. ayakkabı tercihlerinin komple değişmesi gerekiyor olup çorap seçiminde bile dikkatli olması gereklidir. Hastalığı tetikleyici durumlardan uzak kalma şartı ile rutin kontrollerinde ertelenmemesi önemli rol oynamaktadır. Alanında uzman lifefoot.com sitesinden destek alarak yaşanan diyabetik ayak sorunları düzenli seanslar ile kolayca giderilmektedir.

Diyabet Ayak

Diyabet ayak sorunu şeker hastalığı görülen kişilerde oluşan bir sorundur. Genel olarak kan şekerinin kontrol altına alınmadığı zaman oluşan problemlerden biri olarak bilinmektedir. Diyabet ayak şekli kişide gelişen ayak yaralarını da öne çıkarıyor olup uzun süre boyunca geçmeyen ayak sorunlarını da arttırmaktadır. Ayrıca diyabet ayaklara sahip olanlar hafife alınmaması gereken hastalardır. Çünkü zaman içinde zorlayıcı olmaktadır. Rutin bakımların yapılmaması ve bakımının ertelenmesi halinde bacak kaybına bile neden olabilen sorunlardandır. Ciddiyetini koruyan bu rahatsızlığın çözüm adresi ise lifefoot.com sitesidir. Site bünyesinde yapılan bakım uzmanlık çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Yarına Bırakmayın

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Uzman dokunuşlarıyla sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

0 +

Müşteri

0 +

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!