Nasır Bakımı

Ana Sayfa Nasır Bakım ve Tedavisi

Nasır Bakımı

Nasır genel olarak ayağın kemikli bölgelerinde oluşan cilt hastalıklarından biri olup ayak yapısına uygun olmayan ayakkabı kullanımı nedeniyle oluşmaktadır. Aşırı sürtünmeye maruz kalmış ayaklarda çokça oluşan sorunların başında gelmektedir. Çoğu kişi de görülen bu sorun genel olarak nasır bakımı gerektirmektedir. Nasır başlamış bölgeler özellikle ayağın başparmak bölgesinde görülmektedir. İstenmeyen kötü bir koku ve görünüm oluşturur. Sertleşmeye başlaması veya kemikleşmesi halinde ise mutlaka bakımı yapılması gereken hastalık olarak ifade edilmektedir. Kalınlaşan nasır çeşitlerinde öncelikle o bölgeye uygun krem kullanılmalıdır. 7 ile 10 gün arasında kullanılan krem ile yumuşatılan nasır alanında uzman kişi tarafından alınmalıdır. Bu yönde uygulanan işlem kriyoterapi şeklinde bilinir ve nasırın dondurulması ile yok edilmektedir.

Nasır Bakımı

Nasır bakımı kişilerin konforlu hayat sürdürebilmesi ve gündelik işlerini yaparken zorlanmaması açısından yapılması gereken bakımlardır. Ayrıca birçok kişide görülen bu rahatsızlık türü kadın veya erkek fark etmeksizin ayak bölgesinde oluşmaktadır. Nasır bakımı beraberinde dikkat edilecek unsurlardan biri de nasırı olan kişilerin uygun ayakkabı seçmesi gerektiğidir. Doğru ayakkabı seçiminin yapılması uygulanan nasır bakımında oldukça etkilidir. Yumuşama sonrasında alınan nasır beraberinde nasırın tekrar etmemesi için çorap kullanımı ve ayak bakımına da özen gösterilmelidir. Ayak bakımında uzman adres olan uzmanayakbakim.com sitesi ile iletişime geçmeniz nasır sorununu gidermenize yardımcı olacaktır.

Nasır / Siğil

Nasır/siğil sorunları günümüzde birçok insanın yaşamakta olduğu cilt sorunlarından biri olup deri lezyonları oluşturmaktadır. Siğil hastalığı HPV virüsü olarak ta bilinmekte olan deri hastalıklarındandır. Virüsün deri yapısına yerleşmesi beraberinde nasır izlenimi oluşturan deri lezyonu meydana gelir. Sertleşmiş görünüm beraberinde ayakta oluşan nasır kişinin canının yanmasına ve düzgün yürüyememesine sebep olmaktadır. Özellikle yoğun tempo ile çalışan kişilerde meydana gelen nasırlar cinsiyet fark etmeksizin görülebilmektedir. Yumuşatıcı ayak bakım şekli ve krem kullanımı ile oluşan nasırdan kurtulmak mümkündür. Ayakkabı seçiminden çorap seçimine kadar her şey önemlidir. Rutin kontrol ve bakımların yapılması beraberinde kişinin yaşadığı cilt sorunu belirli sürede giderilebilir.

Nasır Neden Oluşur?

Nasır neden oluşur sorgulamasına ilişkin olarak yanlış ayakkabı seçimi şeklinde cevap vermek mümkündür. Ayak yapısına zarar verecek ayakkabılar, terlikler ve çeşitli ayak sorunları beraberinde tekrar edebilen nasır sorunları giderek kemikleşebilir. Bu durumda kişinin rahat yürüyememesi gibi sorunlar da oluşmaktadır. Zamanında bakımı yapılması gereken bu işlem en az 7 ile 10 günlük süre içinde nasır bakımını gerektirir. Uzmanlık çerçevesinde yapılması gereken bu uygulama nasırın yumuşamasını ve doğru ürün ile uzman kişi tarafından alınmasını gerektirmektedir. uzmanayakbakim.com adresinde çalışan personeller bu konuda bilgi ve belgeye sahip olup ayak yapısına en uygun olan bakım şeklini sunmaktadır. ayak bakımında konforun adresidir.

Yarına Bırakmayın

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Uzman dokunuşlarıyla sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

0 +

Müşteri

0 +

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!