Mantarlı Tırnak Bakımı

Ana Sayfa Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı Tırnak Bakımı

Mantarlı tırnak bakımı genel olarak kişisel anlamda gerekli olan bir ihtiyaçtır. Çünkü mantar oluşumu tırnak yapısında şekil bozulmalarına, kokuya, enfeksiyona ve bulaşıcı hastalıklara yol açmaktadır. Deri yüzeyince su dolu oluşan kabarcıklar kullanılan ayakkabı seçiminden kaynaklanacağı gibi iklim koşullarından veya ortak kullanım alanlarından da kaynaklı olabilmektedir. Bunun beraberinde tırnak yapısının üzerinde çizgi oluşması, renk değişimi belirginleşmesi gibi sorunlarında oluştuğu görülebilmektedir. İlaveten tırnağın birkaç katmana ayrılmasını sağlayabilen bir sorundur. Mantarlı tırnak bakımında ayak sağlığı merkezi seçimi önemli rol oynamaktadır. Çünkü tırnak üzerinde kalın doku ayak sağlığı merkezindeki doku cihaz yardımı ile temizlenmektedir. Beraberinde antifungal ve antiseptik mantara karşı koruyucu ilaç ve destek malzemeleri kullanılmaktadır.

Mantarlı Tırnak Bakımında Uygulanan İşlemler

Mantarlı tırnak bakımında uygulanan işlemler açısından deri enfeksiyonuna bağlı gelişen hastalığın bakımı mutlaka kontrol altına alınması gerekir. Bunun beraberinde düzenli kontrol ve rutin bakımlar kapsamında jel tırnak kaplaması da yapılabilmektedir. Özellikle ayak tırnaklarında oluşan mantar enfeksiyonunun tekrarlamaması nedeniyle süreci doğru yönetebilmek çok önemlidir. Jel tırnak yapımı enfeksiyonun giderilmesini sağlayacak en etkin yöntemlerin başındadır. Çünkü sprey kullanımı, hava yardımı ile tırnakların ve parmak aralarının kurutulduğu görülmektedir. Bu işlemlerin düzenli yapılması ile mantar sorunu giderilebilmektedir. livefoot.com.tr adresinde çalışan elemanlar tırnak mantarının giderilmesi, iyileştirilmesi ve temizleme işlemi konusunda padoloji eğitimi almış kişilerdir.

Mantarlı Tırnak

Günümüzde pek çok kişide görülen mantarlı tırnak yapısı en çok görülen cilt sorunlarından biridir. Onikomikoz adıyla bilinen tırnak mantarı el ve ayak tırnaklarında görülen hastalıktır. Tırnağın alt kısmında sarımsı bir görünü oluşturur. Sarı noktasında başlayan enfeksiyon mantar enfeksiyonu olarak bilinir ve zaman içinde ayak yapısına veya ellere yayılan mantar hastalığı şeklinde de görülebilmektedir. Mantarlı tırnak yapısı zaman için tırnak yapısında şekil bozukluklarına da sebep olmaktadır. Mantarlı tırnak bakımında doktor tavsiyesi ile itrakonazol ilaç türü kullanılabilmektedir. Tırnak yapısının enfeksiyondan kurtulmasına yardımcı olan antifungal ilaç kullanımları belirli bir düzen ve beraberinde doğru bakımı da gerektirmektedir. Mantara karşı koruma sağlayan ilaçlar uzman bir kişi tarafından 6 ile 12 hafta arasında rahatsızlığı yaşayan kişiye uygulanmalıdır.

Mantarlı Tırnak Temizliği

Mantarlı tırnak temizliği kapsamında son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Öncelikle kişinin kullanacağı tırnak makası ayrı olmalıdır. Tırnağın şeklini komple bozan bu hastalık, oluşan enfeksiyonun giderilmesine yönelik krem kullanımı ile uzman kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Bunun beraberinde doğru bakım önerileri de dikkate alınmalıdır. Mantarlı tırnak temizliğinde küretaj işlemi son derece dikkat çeken işlemler arasında yer almaktadır. Mantar oluşumu gösteren dokuya uygun frez başlıklarla uygulanması gereklidir. Küretaj işlemi frez başlıkla yayılan mantarı engeller. Alanında uzman uzmanayakbakim.com sitesi doğru ayak bakım süreci başlatarak kişinin sağlıklı ayak yapısına ulaşmasını sağlamaktadır.

Yarına Bırakmayın

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Uzman dokunuşlarıyla sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

0 +

Müşteri

0 +

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!