Tabanlık, Silikon ve Destek Malzemeleri

Ana Sayfa Tabanlık, Silikon ve Destek Malzemeleri

Tabanlık, Silikon ve Destek Malzemeleri

Tabanlık, silikon ve destek malzemeleri genel olarak ortopedik bir malzemedir. Silikon tabanlık ayak ve topukla ilgili yaşanan şikâyetler için kullanılan yumuşak bir tabanlıktır ve yardımcı üründür. Bunun dışında kullanılan ayakkabının konforunu ve performansını bir tık daha arttırır. Sporcuların spor yaparken daha rahat bir biçimde hareket etmeleri için veya ayak ağrısını azaltıp verimi arttırmalarına yardımcı olabilir. Bazı ayak burkulmalarında ise ayağını burkan kişinin daha rahat edebilmesi için ve özelliklede gün içerisinde dışarıda bulunması gerekiyorsa, silikon tabanlık doktorların tavsiyesi olur. Bunun dışında tabanı pek rahat olmayan ayakkabılarda ise taban konforunu arttırmak için kullanılabilir. Silikon tabanlık normalde kullandığınız ayakkabı tabanı gibi kullanılır. Belli numaralar arasında üretilir. Silikon tabanlığın belli başlı modellerinde ise kişiye özel kesilebilir.

Destek Malzemeleri

Destek malzemeleri ayak bakımı konusunda ilaç, krem ve daha pek çok şey olabilir. Destek malzemeler nasır veya bazı tırnak ve parmakla ilgili rahatsızlıklarda tabanlığın yanı sıra ayağın daha hızlı bir biçimde iyileşmelerinde yardımcı olup bunların tamamı ortopediktir. Destek malzemeler parmak arası makara, parmak koruyucu, metatars yastığı ve bunun gibi pek çok şeyde olabilir. Lifefoot.com sitesi ise bu tür hastalıkların ve rahatsızlıkların önlenmesi ve destek ürünler ile iyileşme sürecini hızlandırmak için sizlere hizmet vermekte olup gereken destek malzemeleri konusunda en kaliteli adrestir.

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye özel tabanlık, bireyin ayak numarasına, ayak hastalığına, cilt tipine ve ayak tipine göre özel üretilmektedir. Ayrıca bu tabanlıkları aynı numaraya sahip bir başka kişinin kullanması uygun olmaz. Çünkü bu tür tabanlıklarda her bireyin biyomekaniğine dikkat edilerek tasarlanmaktadır. Bu tabanlıklar çoğunlukla ayak hastalıkları için tavsiye edilmektedir. Ancak ayağınızın daha rahat etmesini istiyorsanız kişiye özel tabanlık sizin işinize yarayabilir. Kişiye özel tabanlıklar özelliklede sporcuların daha rahat hareket etmelerini sağlayabilir. Kişiye özel tabanlık herhangi bir ayak rahatsızlığı dışında ayakkabı performans ve rahatlığını arttırmaktadır. Aynı zamanda kendi standart tabanlığınız rahat değilse herhangi bir ayak rahatsızlığını önlemek içinde kullanmanız tavsiye olunur.

Kişiye Özel Tabanlıkların Faydaları

Kişiye özel tabanlıkların faydaları ise ayağın doğal hareketini desteklemesi, koşma zıplama ve yürüme gibi eylemleri yaparken yaralanma riskini azaltması ayrıca pek çok ayak problemlerini düzeltmesi olarak bilinmektedir. Düz ve çukur tabanlar, topuk dikeni, nasır, diz problemleri ve bu tür hastalıklar günümüzde kişiye özel taban kullanımının öneminin arttırmıştır. Bu tür hastalıkların yanı sıra gün içerisinde sağlıklı kalabilmek için sürekli hareket halinde olmamız gerekir. Ancak gün içerisindeki hareketlerimizin neden olabileceği ağrılar normal tabanlarda daha fazlayken, kişiye özel tabanlar bu tür ağrıları en aza indirebilir. uzmanayakbakim.com sitesi kişiye özel ürettiği tabanları ile ağrıları ve rahatsızlıkları en aza indirmeyi hedefliyor.

Yarını Beklemeyin

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Güzellik, sağlık ve rahatlık arasındaki mükemmel dengeyi sağlamak için buradayız. Elleriniz ve ayaklarınız, profesyonel bakım uzmanlarımızın dikkatli ve hassas bakımıyla canlanacak.

17
phototirnak
0

Müşteri

0

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!