Ortez Uygulamaları

Ana Sayfa Ortez Uygulamaları

Ortez Uygulamaları

Ortez uygulamaları genel bakımdan ayağın baskı görmesi dengesiz yük artışı yaşanması veya sürekli oluşan sürtünme ve benzeri sorunlar nedeniyle yapılması gerekli görülen işlemler şeklinde değerlendirilmektedir. Ortez uygulama veya malzemeler kişinin ayak yapısına özel olarak hamur kıvamında hazırlanmış destek ürünler olup silikondan yapılmaktadır. Ayak ve parmak yapısına göre kişiye özel hazırlanan ortez uygulama da ayak yapısına göre şekillendirme ve kalıbın dondurulması işlemi gerçekleştirilmektedir. Alanında uzman kişi kontrolünde yapılan bu uygulama eczanelerde ya da market tarzı yerlerdeki silikon malzemeden çok farklıdır.

Kimlere Ortez Uygulaması Yapılmalıdır?

Kimlere ortez uygulaması yapılmalıdır sorgulamasına ilişkin olarak kişiye özel hazırlanan ortezlerin küçük ya da büyük olma riski oluşturmadığını belirtebiliriz. Standart malzemelerin karşılayamadığı rahatlığı sağlayabilen bu uygulama aşağıda belirttiğimiz kişilere uygulanabilmektedir.

  • Ön tabanın çökme durumunu yaşayan kişilerde
  • Ayak parmaklarında deformasyon oluşan kişilerde
  • Exotoz olarak belirttiğimiz kemik büyümesi oluşan kişilerde
  • Ayak yapısında sürekli tekrarlayan çatlak oluşumu görülen kişilerde
  • Kemik çıkıntıları oluşan kişilerde
  • Batır tırnak yapısına sahip olan kişilerde

Ortez uygulamalarının genel farkı jel silikon şeklinde kişiye özel olarak ayak yapısına uygun şekilde kalıp oluşturulmasıdır. Hazır şekilde satılan silikon malzemelere yönelik çok farklıdır. Fakat geçici olarak hazır silikonlarda kullanılmaktadır. Ortez uygulamaları bilinçli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor olup ayak bakımı ve tedavileri alanında uzman uzmanayakbakim.com sitesi önerilmektedir.

Yarına Bırakmayın

İşi UZMAN'ına Bırakın!

Uzman dokunuşlarıyla sağlıklı el ve ayaklara sahip olmak için bizimle iletişime geçin.

0 +

Müşteri

0 +

farklı branş

0 %

memnuniyet

WeCreativez WhatsApp Support
Ayak sağlığınız ile ilgili tüm sorularınızı ücretsiz olarak uzmanlarımıza danışın!